Zima ako z rozprávky i dobrodružstvo pod hviezdami

6. decembra 2023

Množstvo snehu a výborné podmienky umožňujú spúšťať ďalšie zjazdovky a nové atrakcie. Bachledka sa tak premenila na skutočný raj pre všetkých milovníkov snehu. Trikrát týždenne ponúka večerné dobrodružstvo pod hviezdami s unikátnymi zážitkami a pohľadmi.

Na minútku do múzea / fond umenia – litografia „Dieťa Kristus“, Viktor ORSEL, 60. r. 19. stor.

6. novembra 2023

Podtatranské múzeum v Poprade v rámci akvizičnej činnosti prijíma do svojich zbierok predmety kultúrnej hodnoty. V roku 2022 takto získalo medzi viacerými predmetmi aj litografiu, vyobrazenie hlavy dieťaťa "Dieťa Kristus" (Kristus ako dieťa). (obr. 1) Do zbierok bola prijatá zo súkromnej pozostalosti (Poprad-Veľká) formou daru. V rámci výskumnej činnosti boli k tomuto predmetu zistené viaceré skutočnosti.

Jarná infocesta v Poprade

31. mája 2023

V dňoch 25. až 27. apríla 2023 organizovala Mestská informačná kancelária Poprad infocestu pre slovenských novinárov. Cieľom infocesty je podporiť cestovný ruch v meste Poprad, zvýšiť návštevnosť turistických atraktivít, spropagovať lokálne gastro prevádzky aj tradičné výrobné podniky a predstaviť tiež menej známe, ale výnimočné zákutia mesta Poprad.