Kvetnicu budú zdobiť drevorezby

13. októbra 2021

Mestská časť Kvetnica bude opäť o čosi atraktívnejšia. Prechádzku v popradských mestských lesoch spestrí návštevníkom ďalšia novinka v podobe zvierat vyrezaných z dreva.

Uspela v ankete Slovenka roka

20. októbra 2021

Nina Krigovská, učiteľka ZUŠ z Popradu a umelecká vedúca Detského folklórneho súboru Letnička, získala v ankete Slovenka roka 2021 ocenenie v kategórii podpora mladých talentov. Keď kráčala pre cenu, myslela na všetkých ľudí, ktorí ju na životnej ceste postretli.

Antigénové testovacie miesta v Poprade

15. októbra 2021

Aktualizované 22.10.2021 o 15:55 hod. AquaCity Poprad (Interklinik) – aj bez objednania Športová 1397/1, 058 01 Poprad-Spišská Sobota Pondelok-Nedeľa 8.00-14.00 h Cena: 5,- € pre klientov AquaCity Poprad. Bežná cena 10,- €. Pre viac informácií kliknite TU, alebo volajte na telefónne číslo: +421 52 785 17 10 Očná klinika NeoVízia/NeoVize Poprad – aj bez objednania […]

Imunitu viete posilniť aj smiechom

11. októbra 2021

Alergia dokáže byť veľmi nepríjemná a poriadne skomplikovať život. Ľudia si ju zvyknú spájať najviac s jarným a letným obdobím. Keď skončí august, myslia si, že automaticky skončia aj alergie. Vôbec to ale nie je pravda. Liečba alergie či aspoň zmiernenie jej príznakov je doslova beh na dlhé trate. Lekárka z Pediatrickej imunologicko-alergologickej ambulancie v Nemocnici Poprad MUDr. Paula Tatarková Labusová nám porozprávala nielen o alergiách, ale aj o tom, ako dokáže prehnané množstvo antibiotík nabúrať imunitný systém dieťaťa.

Človek vždy musí mať cieľ

6. októbra 2021

Z postele ho každé ráno po štvrtej hodine doslova vytiahne za nohu východ slnka, na ktorý sa túži pozerať zo svojho bicykla. Na sedadle trávi takmer tisíc hodín ročne. Na kilometre je to približne 24-tisíc. Ján Halik začínal s cyklistikou už ako dieťa - na sídlisku. Neskôr začal vyhrávať jeden pretek za druhým, a to ho hnalo neustále vpred. Dnes sa vďaka nemu môžeme pochváliť, že v Poprade býva majster Európy v horskej cyklistike v kategórii Masters.

Matejovčan pred panelákom vysadil kvety

30. septembra 2021

Má iba 24 rokov a nielen pre seba, ale aj pre svojich susedov vytvoril predzáhradku, ktorú im mnohí obyvatelia bytových domov môžu závidieť. Nikolas Gadži svoje detstvo trávil v rodinnom dome. Po návšteve u svojho kamaráta si povedal, že aj pri paneláku sa dá vytvoriť niečo krásne.

Výstava spod Tatier zaujala českých susedov

21. septembra 2021

Tatranská galéria už roky spolupracuje s českými kolegami. Vďaka tomu sa do Popradu podarilo dostať viacero zaujímavých výstav ako Ruská maľba, či výstava Francisca Goyu, ktorá je európskou raritou. Počas letných mesiacov svoj domov v krásnom zámku v Hradci nad Moravicí našla výstava fotografií riaditeľky Tatranskej galérie Anny Ondrušekovej s názvom Synestézia miesta a miest.