Jarná infocesta v Poprade

31. mája 2023

V dňoch 25. až 27. apríla 2023 organizovala Mestská informačná kancelária Poprad infocestu pre slovenských novinárov. Cieľom infocesty je podporiť cestovný ruch v meste Poprad, zvýšiť návštevnosť turistických atraktivít, spropagovať lokálne gastro prevádzky aj tradičné výrobné podniky a predstaviť tiež menej známe, ale výnimočné zákutia mesta Poprad.

Benko: Živú kultúru nenahradí nič

20. marca 2023

Do divadla v Spišskej Sobote sa v tomto roku opäť vrátil festival Divadelné fašiangy. Plná sála do poslednej stoličky každú jednu nedeľu dáva do sveta oznam o tom, že ľudia sú naozaj hladní po kultúre. Dlhoročný herec, autor a režisér Divadla Commedia Poprad Vladimír Benko porozprával o začiatkoch festivalu a i o tom, ako ťažko prežívalo divadlo chvíle, keď ich navždy opustil člen Dušan Kubáň.

Svedectvá hrôz holokaustu

13. marca 2023

Reagujú na génia loci miesta poznačeného traumou holokaustu. V Tatranskej galérii v rámci medzinárodného projektu ART&HOLOCAUST pripravili pre návštevníkov výstavu s názvom Mestá a miesta. Inštalácia výstavy prebehla v spolupráci s Múzeom židovskej kultúry v Bratislave.

Výstavnú sieň zdobia lesné živočíchy

6. marca 2023

Príroda je človeku veľmi blízka odjakživa a v ostatných rokoch záujem ľudí o jej poznávanie a ochranu neustále rastie. Vo výstavnej sieni Podtatranského múzea v Poprade si svoj dočasný domov našlo viacero druhov rôznych zvierat. Dve veci majú spoločné. Sú vypreparované a ich prirodzeným domovom je les. Cieľom výstavy s názvom Žijú v lese je priblížiť návštevníkom zvieratá žijúce v okolí mesta Poprad.