Ste pripravení na cyklistickú sezónu pod Tatrami?

Ste pripravení na cyklistickú sezónu pod Tatrami?

Geografická poloha Popradu pod Vysokými Tatrami predurčuje toto mesto na jedno z najpanoramatickejších na Slovensku. Tomu zodpovedajú aj výhľady z priľahlých cyklotrás. Blízkosť národných parkov Slovenský raj či Nízke Tatry tejto lokalite ešte viac nahrávajú do karát. O tom, aké rôznorodé turistické trasy v okolí Popradu máme sme už písali v našom článku Objavte TOP turistické trasy v okolí Popradu. Poznáte však aj TOP cyklistické trasy v okolí Popradu? Vydajte sa s nami aj vy objavovať krásy okolia Popradu na bicykli.

Zámčisko (921 m n.m.) je obľúbeným cieľom nielen turistov, ale aj cyklistov. Vo väčšine prípadov zväčša tých zdatnejších.

Pripravili sme pre vás zopár tipov na začiatok

Jar sa nezadržateľne blíži a tak ako aj minulý rok cyklistika bude zažívať obrovskú popularitu. Posledné februárové dni nám umožnili po zime opäť prevetrať svojich dvojkolesových miláčikov, no pravá sezóna prichádza pod Tatry až s dlhodobejším oteplením začiatkom apríla.

Údržba bicykla

Údržba bicykla je mimoriadne dôležitá, preto nie je dobré podceniť ju. Ak si bicykel zvládnete opraviť sami, tak nech sa páči, pre ostatných je tu odporúčanie dať si bicykel skontrolovať do profesionálneho servisu. Možno sa niektorí z vás pýtajú, na čo si servisovať bicykel? Možno to zistíte niekedy priamo v teréne, keď si so zamastenými rukami budete utierať pot z čela pri prasknutej reťazi. V lepšom prípade vás čaká odmena v bufete za „dobre odvedenú prácu“ a pokračovanie v bicyklovaní. Jednoznačne platí, ťažšie na cvičisku, ľahšie na bojisku. Ak máte bicykel technicky v poriadku, prvý predpoklad na krásny výlet je splnený.

Výbava

Každý správny cyklista by mal mal mať na hlave prilbu. Nielen kvôli sebe, ale aj ako prejav zodpovednosti voči okoliu. Či už sa jedná o krátky výlet na Kvetnicu, či dlhší celodenný výlet po okolí, jednoznačne vám odporúčame mať pri sebe aspoň základné vybavenie na rýchlu opravu bicykla (mini pumpu, sadu kľúčov prípadne náhradnú dušu). Netreba zabudnúť na vhodné oblečenie a čosi pod zub (v týchto časoch „lockdownov „mimoriadne dôležité). Pitný režim považujeme za samozrejmosť.

Na čo sa môžete tešiť?

Prevedieme vás tými najkrajšími cyklotrasami v okolí Popradu od Slovenského raja cez podhorie Vysokých Tatier až po Štrbské pleso. Vydáme sa aj smerom na Liptovskú Tepličku či naprieč Kozími chrbtami cez Kvetnicu až do Lopušnej doliny. Sledujte nás a dozviete sa viac. Každý týždeň na vás čaká jedna popísaná cyklotrasa v okolí Popradu.

V okolí Popradu nájdete trasy aj pre náročnejších jazdcov