Prázdniny v lese

Pre deti 

Čo je lepšie ako stráviť leto v prírode? Aj Vaši najmenší môžu tráviť Prázdniny v lese, počas táborov, ktoré ponúkajú Krásne Sady Mlynica.

Lesná pedagogika je súčasťou výchovy k trvalo udržateľnému rozvoju. Zameriava sa na spoznávanie prírody, života v lese a objavovanie prírodných tajomstiev prostredníctvom hier a zážitkov.

Les a príroda poskytujú tie najlepšie podmienky na cibrenie zručnosti, pamäte, na rozvoj koncentrácie, rešpektu, na uvedomenie si vzájomných vzťahov medzi človekom, prírodou a vesmírom.

Lesné prostredie je miesto, kde sa môžeme učiť cez skúsenosti, zážitky, emócie. Proces vzdelávania je tak rýchlejší, vnímajú sa pri ňom vzájomné súvislosti a prináša trvalejšie poznanie. Pri takejto forme vzdelávania sa človek rozvíja celostne, po stránke intelektuálnej, fyzickej, emočnej i ľudskej.

  • 5. – 9. augusta – Čaro byliniek
    - s bylinkárkou Mirkou sa počas prechádzok v prírode zoznámime s rôznymi bylinkami. Navštívime permakultúrnu záhradu, dozvieme sa, ako sa pestuje zeleninka a ovocie. Vytvoríme si herbáre a rôzne zaujímavé predmety z prírodných materiálov. 
  • 12. – 16. augusta - Tvoríme z hliny
    - vydáme sa na cestu objavovania prehistorických keramických techník, pripomenieme si spôsob prípravy hliny a základné techniky jej tvarovania.  Dozvieme sa tiež veľa zaujímavého o koňoch – zistíme ako sa o nich správne starať a naučíme sa aj základy jazdy na koni.
  • 19. – 23. augusta – Huráá na kone
    - čo všetko  potrebuje k svojmu životu jazdecký kôň?  Koľko toho zje a vypije?  Budete to môcť zistiť  a vidieť. Zistíme tiež, ako sa o koníka správne postarať a naučíme sa aj základy jazdy na koni.  Dozvieme sa, v akej krajine vznikli rozprávky Máša a medveď, Vlk a zajac a naučíme sa v tomto jazyku  nielen mnoho slovíčok a viet, ale možno aj celú pesničku.

Pre viac podujatí pre deti kliknite na: Pre deti

Pre viac podujatí kliknite na: Podujatia

www.krasnesady.sk/zariadenie-lesnej-pedagogiky/tabory-a-aktivity/
Matejovské Scholtzove dni Matejovce Poprad

Matejovské Scholtzove dni

Matejovské Scholtzove dni Festival, prednaška, koncert, pre deti Mesto Poprad a Klub Matejovčanov pripravili pre…

Kedy?
13.09.2019 -15.09.2019
Kde?
Matejovce
Web Detail
Tatranský pohár

Tatranský pohár – 72. ročník

Tatranský pohár – 72. ročník Športové podujatie Pozývame Vás na 72. ročník Tatranského poháru. zápas:…

Kedy?
22.08.2019 -25.08.2019
Kde?
Zimný štadión mesta Poprad
Web Detail