Medzinárodný den sprievodcov v cestovnom ruchu 2019

Medzinárodný deň sprievodcov cestovného ruchu

Prehliadky

21. februára je Medzinárodný deň sprievodcov v cestovnom ruchu, preto sme si pre Vás, sprievodcovia z Mestskej informačnej kancelárie Poprad, pripravili zaujímavý program. Hlavnou myšlienkou je oboznámiť verejnosť s prácou sprievodcov a priblížiť návštevníkom menej známe pamiatky, osobnosti a prírordné atraktivity.

Čo je Medzinárodný deň sprievodcov v cestovnom ruchu?

Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov (WFTGA) vyhlásila v roku 1987 Medzinárodný deň turistických sprievodcov. Ide o medzinárodnú profesijnú organizáciu sprievodcov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou cestovného ruchu. Podujatia sa konajú na celom svete. Do oslavy tohto dňa sa zapájajú aj slovenské mestá ako Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava, Dolný Kubín, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Rožňava, Skalica, Šaľa a Žilina, Poprad. Cieľom je nielen propagácia práce turistických sprievodcov, ale aj poskytnutie príležitostí pre domácich i zahraničných návštevníkov zúčastniť sa bezplatných prehliadok historického centra mesta a spoznať tak kultúrne a architektonické pamätihodnosti mesta. Zdroj: http://kalendar.azet.sk/medzinarodne/popis/2019-2-21/

Program:

  1. Presne v termíne Medzinárodného dňa sprievodcov cestovného ruchu (21.2.2019, štvrtok o 17:00) sme si pre návštevníkov týchto prehliadok pripravili krátku prehliadku kostola sv. Jána Evanjelistu vo Veľkej odkiaľ sa presunieme do Scherfelovho domu. Návštevníci sa dozvedia nielen zaujímavé fakty o PhMr. Aurelovi Viliamovi Scherfelovi, ale môžu si prezrieť aj aktuálnu výstavu Tri Palety.
  2. V spolupráci s Obchodnou akadémiou v Poprade bude dňa (25.2.2019, pondelok, 13:00) pripravená prehliadka kostola sv. Egídia, ktorým Vás prevedú samotní žiaci pod dohľadom kvalifikovaného sprievodcu. Oboznámia sa tak s prácou v cestovnom ruchu a získajú aj zaujímavé skúsenosti. Príďte ich podporiť.
  3. Nemenej zaujímavou bude aj pešia prechádzka (2.3.2019, sobota 11:00) z  Kvetnice ku kaplnke Vzkriesenia pri vrchole KrížováNádherná príroda a skvelé výhľady na Vysoké Tatry, Slovenský raj, Nízke Tatry nenechajú nikoho chladného

Vstup, prehliadky a pešia prechádzka je pre všetkých ZDARMA.

Všetkých Vás srdečne pozývame.

Scherfelov dom a kostol sv. Jána Evanjelistu vo Veľkej

Kostol sv. Egídia

 

Kvetnica 

 

 Pre viac podujatí kliknite na: Podujatia

Spišskosobotský kotlík

Spišskosobotský kotlík

Spišskosobotský kotlík Festival, koncert Kulinárska zábava a SPIŠSKO – SOBOTSKÉ REPETE, v ktorom sa Vám…

Kedy?
18.05.2019
(09.00)
Kde?
Sobotské námestie, Poprad - Spišská Sobota
Web Detail

Veľkonočná okúpačka

Veľkonočná okúpačka Pre deti Každé dieťa do 12 rokov, ktoré príde so svojím rodičom do…

Kedy?
19.04.2019 -22.04.2019
Kde?
AquaCity Poprad
Web Detail