Divadelné piatky – Shirley Valentine 

Divadelné predstavenie

„Rada si tresnem pohár vína, keď varím, stena, počuješ? ” začína svoju show o obyčajnej žene po štyridsiatke – Shirley Valentine – skvelá herečka Zuzana Kronerová. Shirley v jej podaní je súčasne smiešna aj dojemná, šťastná aj nešťastná, krásna aj škaredá. Za hodinu a pol vystrieda snáď všetky svoje duševné stavy a pochody. Keď komunikuje s inými postavami, máte pocit, akoby boli prítomné na scéne. Divák sa ani na moment nenudí a z očí sa mu nezadržateľne rinú slzy smiechu aj dojatia. Zuzana predvádza neuveriteľnú zmes gagov, emócií a postáv tak vynikajúco, že aj banálne, životom otrepané vety mení na perly… Shirley Zuzana totiž predvádza koncert vyzretého herectva.

Divadelná a filmová herečka, šansoniérka a speváčka, členka Divadla Astorka Korzo ´90 od jeho vzniku v roku 1990. Na divadelných doskách vytvorila desiatky dnes už často legendárnych postáv rôznych charakterov. Nezabudnuteľné sú Matka v rovnomennej inscenácii hry J. A. Pitínského, za ktorú v roku 1997 získala Dosky za najlepší ženský herecký výkon sezóny, Ulita v Ostrovského Lese či Evelína v Obchode na korze (adaptácia Alty Vášovej novely Ladislava Grosmana). V roliach Erny v divadelnej inscenácii Horváthovej hry Kazimír a Karolína či Fräulin Schneider v slávnom Kabarete prejavila popri svojej typickej hereckej bravúre a schopnosti prepájať dramatické, komické i melancholické črty stvárňovaných postáv aj úžasný zmysel pre zapojenie svojho hudobného talentu. Mnohé z piesní k inscenácii má na svojom repertoári ako šansoniérka a speváčka.

Na toto divadelné predstavenie s pani Zuzanou Kronerovou sa môžete tešiť počas jedného piatku v rámci Divadelných piatkov na Spišskom hrade.

Vstupné na všetky predstavenia je ako na nočnú prehliadku. Predaj lístkov je hodinu pred predstavením.

Pre viac divadelných predstavení kliknite na: Divadelné predstavenie

Pre viac podujatí kliknite na: Podujatia

Živý Betlehem Poprad

ŽIVÝ BETLEHEM

ŽIVÝ BETLEHEM Divadelné predstavenie Už tradičné divadelné predstavenie hercov ( Živý Betlehem ) divadla zo…

Kedy?
28.12.2019
(18.00)
Kde?
Námestie sv. Egídia, Poprad
Web Detail
Veci čo sa dejú - Teátro turné - Poprad Dom kultúry

Veci čo sa dejú – Teátro turné

Veci čo sa dejú – Teátro turné Divadelné predstavenie, koncert “Veci čo sa dejú” sú…

Kedy?
29.02.2020
(18.00)
Kde?
Dom kultúry, Poprad
Web Detail