Nájdite hrdinov malých veľkých skutkov!

Nájdite hrdinov malých veľkých skutkov!

Prihláste svoju organizáciu do 16. ročníka celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva 2024.

Týždeň dobrovoľníctva prináša možnosť vyskúšať si dobrovoľníctvo a pomôcť tam, kde je to potrebné. Aj vy vo vašej organizácií môžete do 30. apríla 2024 prihlásiť svoje aktivity na oficiálny web www.tyzdendobrovolnictva.sk a nájsť dobrovoľníkov a dobrovoľníčky k ich realizácii počas 16. ročníka celoslovenskej kampane, ktorá sa tento rok uskutoční v novom termíne od 20. do 26. mája 2024.

V tomto ročníku Týždňa dobrovoľníctva chceme dokázať, že aj malé skutky môžu byť veľkým hrdinstvom. Tie najmilšie činy sa často dejú nenápadne. Považujeme za dôležité šíriť informáciu, že dobro sa okolo nás stále koná – aj v časoch, keď prieskumy ukazujú nárast pocitu frustrácie a obáv z budúcnosti. Všetci máme v sebe supersilu, ktorou môžeme zlepšovať svet,“ uvádza Dominika Hradiská, riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií, koordinátorka kampane na národnej úrovni.

Do kampane sa nielen v Prešovskom kraji každoročne zapájajú občianske združenia, školy, centrá voľného času, samosprávy, knižnice, múzeá, domovy sociálnych služieb a mnohé ďalšie. 

Všetky organizácie a inštitúcie, ktoré sa chcú predstaviť verejnosti a pripraviť ukážku dobra, pozývame do Týždňa dobrovoľníctva. Využite príležitosť nájsť nových dobrovoľníkov, partnerov či podporovateľov cez najväčšie dobrovoľnícke podujatie roka,“ dopĺňa Petra Gerhartová, riaditeľka Prešovského dobrovoľníckeho centra.

Na webovej stránke www.tyzdendobrovolnictva.sk následne môžete pridávať neobmedzené množstvo dobrovoľníckych ponúk. Pre verejnosť budú tieto ponuky zverejnené na www.tyzdendobrovolnictva.sk od 2. mája 2024.

Partnerom v Prešovskom kraji je Prešovský samosprávny kraj a mesto Prešov.

Kontakt: