Zima môže začať, Gopass štartuje predpredaj skipasov

Zima môže začať, Gopass štartuje predpredaj skipasov

Naplánovať si lyžovačku za najlepšiu cenu môžu lyžiari už od 30. októbra 2023. V tento deň spúšťa portál Gopass predpredaj denných a viacdenných skipasov na sezónu 2023/24 do lyžiarskych stredísk v Jasnej, Vysokých Tatrách a ďalších stredísk v Českej republike, Poľsku a Rakúsku.

Gopass predáva skipasy rovnakým princípom ako sa predávajú letenky – za flexibilné ceny, pri ktorých platí, čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ. „Kto nakupuje skipasy z pohodlia domova a vopred, vždy v porovnaní s cenami v pokladniach ušetrí a po príchode do strediska môže ísť priamo na svah. Dobrou radou pre tých, ktorí v minulosti skipasy za uvádzacie ceny nakúpiť nestihli, je Gopass. Ak ste už vopred registrovaní a súhlasili ste s marketingovou komunikáciou (možnosť overiť v Gopass konte), o spustení predpredaja ako aj o zvýhodnených cenách ďalších zážitkov – hotelov, vodných parkov alebo lístkov na lanovky sa dozviete medzi prvými,“ uviedol Martin Chomo, komerčný manažér Gopass-u. Takto vyzerajú plánované termíny otvorenia lyžiarskych stredísk v prípade priaznivých poveternostných podmienok a štartovacie cenové hladiny skipasov v online predpredaji:

Lyžiarske stredisko Plánovaný termín otvorenia Najnižšia cena online
Jasná 2. 12. 29 eur
Tatranská Lomnica 16. 12. 24 eur
Štrbské Pleso 9. 12. 24 eur
Szczyrk 16. 12. 89 pln
Špindlerův Mlýn 9. 12. 640 czk
Ještěd 9. 12. 390 czk
Mӧlltaler Gletscher 3. 11. 35 eur
Ankogel 23. 12. 32 eur
Muttereralm Innsbruck 9. 12. 27 eur

Jasná žije podujatiami

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná zažije v zimnej sezóne hneď dve podujatia svetového rangu – Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien (20.-21. 1. 2024) a Freeride World Tour Challenger (21.-24. 3. 2024). Novú sezónu otvorí stredisko veľkolepo na tradičnom podujatí Winter Jasná Opening s Darou Rolins už 2. decembra. Medzi hlavné novinky sezóny patria: posilnené zasnežovanie, obnovená prevádzka lyžiarskeho vleku Brhliská, rozšírenie ubytovacej kapacity o Hotel Liptov a vylepšené detaily niektorých tratí.

Na Hrebienku vyrastie Tatranský ľadový dóm

Horské stredisko Vysoké Tatry investovalo do skvalitnenia prípravy lyžiarskych tratí zakúpením úplne nového snežného pásového vozidla Prinoth Leitwolf za takmer pol milióna Eur. Okrem lyžovačky by hitom sezóny malo byť nielen 11. pokračovanie Tatranského ľadového dómu na Hrebienku ale aj medzinárodné majstrovstvá vo vyrezávaní ľadových sôch Tatry Ice Master (27.-28. 1. 2024).

Aj v zimnej sezóne 2023/24 ostáva v platnosti atraktívny benefit pre všetkých návštevníkov horských stredísk Jasná a Vysoké Tatry ubytovaných v hoteloch TMR – na každú noc pobytu získavajú skipasy/lístky na lanovky ako aj vstupy do vodných parkov Tatralandia a Bešeňová.

V stredisku Špindlerův Mlýn otvoria 2 časti nových zjazdoviek

Hlavnou udalosťou zimnej sezóny v najpopulárnejšom českom lyžiarskom stredisku Špindlerův Mlýn bude otvorenie dvoch častí nových zjazdoviek – Lesná a Priehradná, ktoré v budúcnosti – po dobudovaní plánovanej lanovky – prepoja obe časti skiareálu, teda Medvědín a Svatý Petr. Spolu s rozšírením jestvujúcich tratí a dobudovaním najmodernejších zasnežovacích systémov to zatiaľ predstavuje investíciu vo výške 300 miliónov Kč. Okrem legendárneho Audi Snow Jamu, ktorý sa po minuloročnej pauze opäť vráti na špindlerovské svahy, sa tento rok návštevníci najobľúbenejšieho českého strediska môžu tešiť aj na mimoriadne nabitý program ORLEN Špindl SkiOpeningu, na ktorom sa v sobotu 9. decembra predstavia hviezdy ako Monkey Business alebo Tata Bojs. Vstupenky sú už teraz v predaji na www.gopass.travel.

Večerné lyžovanie na Novej Skalke

Lyžiarska sezóna v Skiareáli Ještěd sa začne 9. decembra, oficiálne otvorenie v podobe ORLEN Ještěd SkiOpeningu sa uskutoční o týždeň neskôr v sobotu 16. decembra priamo pod zjazdovkou Nová Skalka s hudobným programom plným DJ´s a sprievodných aktivít v partnerskej promo zóne. Najväčším hitom lyžiarskeho strediska dostupného z Liberca električkou je zjazdovka Nová Skalka, ktorej súčasťou je aj moderné a úsporné osvetlenie umožňujúce perfektné večerné lyžovanie na 1,5 km dlhej a 45 m širokej trase.

Rozšírenie zjazdovky v Mölltaler Gletscher

Najzásadnejšou novinkou v stredisku Mölltaler Gletscher je úprava a rozšírenie zjazdovky č. 9 vedúcej od reštaurácie EISSEE až k hornej stanici pozemnej lanovky Mölltaler Gletscher Express. V najkritickejšom mieste trasy bol upravený skalný terén tak, aby bolo možné zjazdovku rozšíriť o cca 15 metrov, čo zásadným spôsobom zvýšilo jej bezpečnosť a zároveň aj komfort lyžiarov. Vďaka tejto zmene má táto obľúbená rodinná trasa po novom charakteristiku modrej, rodinnej zjazdovky.

Kopec noviniek v Innsbruck Muttereralm

Kopec noviniek má aj stredisko Innsbruck Muttereralm. Pripravuje obnovenie lyžovačky na v minulosti obľúbenej zjazdovke FIS Abfahrt, ktorá bola vždy závislá na prírodnom snehu, avizuje dvojnásobok eventov, lepšie zásobovanie snehom a dlhšiu prevádzku sánkarskej dráhy, rozšírenie ponuky o zjazd na SNOOC, predĺženie lyžiarskej sezóny až do veľkonočných sviatkov.

Szczyrk Mountain Resort ponúkne vyžitie pre všetkých

Poľské stredisko Szczyrk Mountain Resort (SMR) ponúkne v zime športové vyžitie všetkým skupinám lyžiarov – od zjazdárov až po fanúšikov skitouringu. Dôležitou novinkou bude užšia spolupráca so strediskom Beskid Sport Arena (BSA), vďaka ktorej bude skipas na večernú lyžovačku platiť nielen v SMR ale aj v stredisku BSA. Dôležitou správou je aj fakt, že bezplatný skibus bude vďaka SMR opätovne rozvážať lyžiarov do všetkých stredísk v Szczyrku.

Šikovná sezónka Premium

Najvýhodnejšiu lyžovačku pre aktívnych lyžiarov naďalej garantuje Šikovná sezónka PREMIUM, ktorá ponúka viac ako 200 km zjazdoviek v 10 strediskách v 4 krajinách. Šikovná sezónka Premium platí celú sezónu v strediskách Jasná (SK), Tatranská Lomnica (SK), Štrbské Pleso (SK), Starý Smokovec (SK), Szczyrk (PL), Špindlerův Mlýn (CZ), Ještěd (CZ), Mölltaler Gletscher (AT), Ankogel (AT), Muttereralm Innsbruck (AT). Bonusom je 15 % zľava vo vybraných prevádzkach Motion a gastro na svahu, večerné lyžovanie v strediskách Jasná, Špindlerův Mlýn a Szczyrk (SMR, BSA), dedikované parkoviská vo vybraných lokalitách zdarma. Šikovná sezónka PREMIUM je do konca novembra za akciovú cenu 629 € /15 090 Kč/2 949 PLN. Od decembra až do konca sezóny bude jej cena 699 €/16 790 Kč/3 199 Zł.

Aktualizácia aplikácie Gopass

Najlepším sprievodcom vo všetkých strediskách je pre návštevníkov aplikácia Gopass, ktorej aktualizácia prináša množstvo noviniek.

  • nová sekcia Kam vyraziť – prehľad o všetkých rezortoch v Gopass ponuke, personalizácia feedu podľa obľúbeného strediska,
  • Gopass benefits – extra zľavy a výhody od partnerov Gopassu len pre registrovaných členov,
  • QR kódy v sekcii moje karty – možnosť pre nelyžiarov prechádzať cez turniket naskenovaním lístka z obrazovky mobilu,
  • úhrada parkovného priamo cez aplikáciu.

Zima v Gopasse ponúka aj tentoraz možnosť zakúpiť si výhodnejšie skipasy nielen do lyžiarskych rezortov prevádzkovaných spoločnosťou TMR, ale aj do ďalších stredísk spolupracujúcich s Gopass-om. Viac info na gopass.travel.