Výnimočné leto a dni plné zážitkov vo Vysokých Tatrách

Výnimočné leto a dni plné zážitkov vo Vysokých Tatrách

Na hladinu Štrbského plesa opäť vyplávali vyhliadkové člny. Symbolický akt otvorenia letnej turistickej sezóny majú Tatranci za sebou, pred nimi je leto, počas ktorého budú chcieť prilákať klientov zo Slovenska aj zahraničia na turistiku, zážitkovú gastronómiu či rôzne atrakcie a zaujímavé benefity.

Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec sú tri najznámejšie tatranské osady ponúkajúce komplexné zázemie pre všetkých milovníkov turistiky a vysokohorského prostredia.

Vysokohorské chodníky sú po sezónnej uzávere turistom k dispozícii opäť už od stredy 15. júna 2022. Nástup na vysokohorské túry si môžu návštevníci hôr uľahčiť lanovkami, ktoré ich vyvezú zo Štrbského Plesa pod Solisko, zo Starého Smokovca na Hrebienok alebo z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso a zo Skalnatého Plesa na Lomnický štít. „Novinkou pri doprave z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso bude od 17. júna 2022 počas celej letnej sezóny využitie oranžovej šesťsedačkovej lanovky namiesto štvormiestnej kabínkovej lanovky, ktorá nastupuje do veľkej revízie. Vďaka väčšej kapacite by doprava do medzistanice Štart mala byť komfortnejšia a zároveň by sa mali minimalizovať čakacie doby pri nárazovom väčšom záujme o prepravu,“ informoval riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Jedinečné gastronomické zážitky čakajú hostí na Skalnatom Plese. „Vychutnať si dobré jedlo a výnimočnú atmosféru hôr môžu hostia premiérovo aj na vrchole vyhliadkovej veže Galérie Encián, doslova na dotyk tatranských štítov. Okrem Obeda v oblakoch si romantické duše prídu na svoje aj počas Večere pod hviezdami – zážitkový večer začína jazdou lanovkou na Skalnaté Pleso, pokračuje skvelou večerou v modernej reštaurácii Panorama a vyvrcholí pozorovaním hviezd na nočnej oblohe,“ predstavuje zážitkovú gastronómiu pod tatranskými štítmi Lukáš Brodanský, obchodný manažér horského strediska Vysoké Tatry.

Dobrou správou pre všetky rodiny s deťmi bude návrat obľúbeného festivalu Medvedie dni, ktorý sa uskutoční v dňoch 30.-31. júla 2022 na Hrebienku. Festival plný interaktívnych a edukatívnych programov, na ktorom nebude chýbať ani zábava, sa uskutoční premiérovo v špeciálnom – tichšom režime tak, aby čo najlepšie zapadol do horského prostredia na Hrebienku. Ten ponúka nielen nádherné výhľady na Lomnický štít, ale aj Príjemnú zónu s informáciami o tatranskej faune a flóre, interaktívnu galériu svetla Kvantarium či modernú reštauráciu s kaviarňou.

Medzi najobľúbenejšie tatranské atrakcie patrí člnkovanie na Štrbskom plese, ktoré má 150-ročnú tradíciu. Hostia majú na novom móle k dispozícii nielen drevené štýlové pramice, ale aj svadobný čln alebo čln s preskleným dnom. Pre milovníkov adrenalínu bude zaujímavá 3 km jazda na horských kárach alebo kolobežkách z medzistanice Štart do Tatranskej Lomnice.

Ubytovanie v horách aj vo vodných parkoch s úžasnými benefitmi

Exkluzívnou novinkou pre všetkých hostí ubytovaných v hotelovej sieti TMR hotels vo Vysokých Tatrách, Jasnej a vodných parkoch Bešeňová a Tatralandia sú lanovky a vodné parky k pobytom grátis. Klienti, ktorí si rezervujú pobyt cez tmrhotels.com alebo gopass.travel tak majú v cene lanovky a vodné parky na každý deň pobytu. Výhodou je, že klienti si môžu uplatniť benefit vo všetkých strediskách – Jasná, Vysoké Tatry, Bešeňová i Tatralandia.

S Gopass-om za zážitkami

Komplexný prehľad dostupných zážitkov v horských strediskách, vodných parkoch a hoteloch hotelovej siete TMR hotels nájdu návštevníci na jednom mieste – na webe gopass.travel alebo v prehľadnej mobilnej aplikácii Gopass.

© Marián Galajda