ZÁŽITKOVÉ SOBOTY #VisitPoprad – Spestrite si leto!

ZÁŽITKOVÉ SOBOTY #VisitPoprad – Spestrite si leto!

Mestská informačná kancelária Poprad pripravila pre toto leto úplnú novinku – sú ňou menšie popoludňajšie podujatia organizované každú sobotu v mesiacoch júl a august pod názvom ZÁŽITKOVÉ SOBOTY #VisitPoprad.

Každé podujatie bude realizované s iným partnerom a väčšina z nich je situovaná v Poprade na Kvetnici, avšak niektoré sa uskutočnia aj v centre mesta.

„Vzhľadom na neistú situáciu v cestovnom ruchu sme sa v tomto roku zamerali na spestrenie voľnočasových možností pre Popradčanov a návštevníkov z okolia, zároveň však dúfame, že na tieto podujatia zavítajú aj dovolenkujúci cudzinci. Veríme tiež, že sériou podujatí Zážitkové soboty #VisitPoprad spropapagujeme a dáme svetu viac do povedomia našu krásnu mestskú časť Kvetnica, ktorá má návštevníkom čo ponúknuť,“ ozrejmila riaditeľka MIK Poprad, Ing. Lucia Pitoňáková.

Ako dodáva: „Podujatia sú určené pre široké spektrum účastníkov – radi uvítame individuálnych účastníkov, páry či seniorov, avšak najväčšmi si ich pravdepodobne užijú rodiny s deťmi. Deti do 15 rokov majú možnosť získavať účasťou na jednotlivých podujatiach pečiatky do tzv. Zážitkového preukazu VisitPoprad. Ak získajú aspoň 4 pečiatky z 10-tich, v septembri nám preukaz odovzdajú do zlosovania o zaujímavé ceny od sponzorov. Ak nadobudnú aspoň 7 pečiatok, okrem zlosovania budú automaticky odmenené malým darčekom, či sladkou odmenou. Za podporu tohto projektu sme vďační mestu Poprad, všetkým organizačným partnerom podujatí, z ktorých viacerí prispejú cenami do záverečného zlosovania a ďalším sponzorom, ktorými sú Zmrzlinová chalúpka Kubkov kopček, Cukrovinky TOL a spoločnosť Tatry Expres.“

Ak vám zišlo na um, že sobôt je len 9, ale pečiatok v Zážitkovom preukaze VisitPoprad môže byť až 10, tak sa nemýlite. Jednu žolíkovú pečiatku si totiž deti môžu vysúťažiť v hravom kvíze na ktoromkoľvek podujatí. Všetky podujatia série Zážitkové soboty #VisitPoprad s výnimkou návštevy výstavy v Tatranskej galérii sa konajú v exteriéri a teda platí, že v prípade extrémne nepriaznivého počasia sa nebudú môcť uskutočniť. Pečiatku za takto zrušenú akciu však deti do preukazu získajú automaticky.

Zážitkový preukaz VisitPoprad si môžete vyzdvihnúť priamo v Mestskej informačnej kancelárii Poprad.

Každé podujatie zo série Zážitkové soboty #VisitPoprad má mimoriadny takpovediac „premiérový“ charakter, pričom viaceré z nich sa realizujú na miestach, kde sa podujatia za bežných okolností nekonajú. Preto je veľmi dôležité venovať maximálnu pozornosť detailným informáciám – napr. o mieste zrazu, mieste konania, doprave a o parkovaní, ktoré sa dozviete na www.VisitPoprad.sk a na vizuáloch k jednotlivým podujatiam.

MIK Poprad upozorňuje, že kapacita parkovísk na Kvetnici, v Starom kameňolome, či pri Zverníku je limitovaná a preto sa návštevníkom odporúča zvoliť alternatívny spôsob dopravy – bicykel, kolobežku, linkové spoje alebo bezplatný mimoriadny autobus, ktorý je pripravený pre 2 podujatia – v prvú sobotu v júli a tiež v prvú sobotu v auguste. 42-miestny autobus bude v tieto dva termíny štartovať o 14.30 h z autobusovej stanice, zastaví na zastávke pri OC Max a 3. júla vyloží cestujúcich pri Tancuľke, zatiaľ čo 7. augusta zase vystúpia pri Zvernici. Čas spiatočnej jazdy je v obidvoch prípadoch o 17.30 h. Okrem mimoriadneho bezplatného autobusu sa na Kvetnicu dostanete aj bežnými linkovými spojmi o 14.35 h, 14.40 h alebo 15.25 h.

A čo všetko zažijete?

3. júla o 15.00 h Hravé popoludnie na Tancuľke (miesto: Poprad – Kvetnica, Tancuľka)

Tu vás čakajú 2-3 hodinky zábavy s atrakciami a inštruktormi z Centra voľného času Poprad osladené cukrovinkami od spoločnosti TOL. Nezabudnite si so sebou priniesť vlastné nápoje prípadne občerstvenie – napríklad na ohnisku si môžete opiecť špekáčiky …Pýtate sa kde je „Tancuľka“? Z mesta Poprad smerom na Kvetnicu sa pred Starým kameňolomom odbočuje doľava k novým domčekom. Pod lesom nad ulicou Dubová je tzv. Tancuľka! Na toto podujatie sa môžete dopraviť aj bezplatným autobusom, ktorý štartuje o 14.30 h zo stanice so zastávkou na Rožňavskej ceste pri OC Max. Čas spiatočnej jazdy je o 17.30 h.

10. júla 2021 o 15.00 h Slávne kvetnické kúpele (miesto: Poprad – Kvetnica, park s jazierkom)

Pestrý program trvajúci približne 1,5 hodiny bude zahŕňať odborný výklad pána Mgr. Pavla Minarčáka, PhD. z Podtatranského múzea v Poprade o kúpeľnej histórii Kvetnice, architektúre a okrem zábavného kvízu sa budete môcť odfotiť s historickými autami z klubu Tatranský veterán.

17. júla 2021 o 15.00 h Daj šancu tancu! (miesto: Poprad – Námestie sv. Egídia, medzikostolie) Solus Dance Academy

Tanečný workshop s trénerom Jozefom Solusom doplní vystúpenie členov Solus Dance Academy a maskoti Maja s Vilkom. Chýbať nebude ani hravý zábavný kvíz o žolíkovú pečiatku do Zážitkového preukazu VisitPoprad.

24. júla 2021 o 15.00 h Na vychádzke s popradskými labkami (miesto: Poprad – lúka pri cyklochodníku (JUH 3) + areál Canislog)

Svojich štvornohých miláčikov spoločne prevetráte na trase od Juhu 3 k areálu Canislog, kde si pozriete ukážky tréningu poslušnosti v podaní členov klubu Canislog Poprad. Prekážky si možno vyskúšate aj s vlastným psíkom a v kvíze máte opäť šancu získať žolíkovú pečiatku. Zraz pre toto podujatie je na lúke na okraji sídliska Juh 3 pri rozostavanom bytovom dome Barbora v blízkosti cyklochodníka (najbližšia adresa: Suchoňova 9). Pozor! Parkovanie pri areáli Canislog nie je určené pre účastníkov tohto podujatia. Osobné automobily je potrebné nechať na sídlisku!

30. 7.-1. 8. 2021 (prípadne kedykoľvek v júli a auguste 2021) Vizionár Da Vinci (miesto: Tatranská galéria Poprad)

Ďalšiu pečiatku do preukazu môžete získať návštevou Tatranskej galérie a výstavy vynálezov Leonarda Da Vinciho. Dokonca na to máte príležitosť nielen počas víkendu od 30. júla do 1. augusta, ale kedykoľvek počas letných prázdnin!

Na výstave uvidíte 40 detailných kópií vynálezov – napr. model predchodcu automobilu, zrkadlovú sieň, pohyblivú obliehaciu vežu, padák, katapult, perpetuum mobile, ornitoptéru alebo loď s pedálmi …A viaceré modely si bude možné dokonca vyskúšať! Prevádzková doba Tatranskej galérie je od pondelka do piatka 9.00-18.00 h, cez víkend 11.00-18.00 h. Pri návšteve výstavy sa hradí vstupné v zmysle cenníka Tatranskej galérie platného pre expozíciu Leonardo da Vinci – Stroje a iné. Zároveň je potrebné dodržiavať aktuálne protipandemické opatrenia.

7. augusta 2021 o 15.00 h Lesu zdar! Jeden deň lesníkom (miesto: Poprad – Kvetnica, Zverník)

Na tomto podujatí zažijete 2 zaujímavé hodinky s riaditeľom Mestských lesov a poľovníkmi z poľovníckeho združenia Dubina Poprad, ktorí vám porozprávajú o lesnej faune a flóre, nakŕmite spolu diviaky a prezriete si poľovnícke trofeje. Akciu spestria aj lesné hry či zábavný kvíz. Že neviete, kde je „Zverník“? Z mesta Poprad smerom na Spišské Bystré sa za vojenským areálom odbočuje doľava na malé parkovisko. Peši sa ďalej vydáte cestičkou až k zverníku! Aj na toto podujatie sa môžete dopraviť bezplatným autobusom, ktorý štartuje o 14.30 h zo stanice so zastávkou na Rožňavskej ceste pri OC Max. Čas spiatočnej jazdy je o 17.30 h.

14. augusta 2021 o 15.00 h Popradský hrad s archeológom (miesto: Poprad – Kvetnica, park / vrch Zámčisko)

Na tomto podujatí si vypočujete odborný výklad pána Mgr. Tomáša Baburu – archeológa z Podtatranského múzea v Poprade, avšak z nudy obavy mať nemusíte! Predvedú sa i historickí šermiari z družiny Fortis Poprad a spoločne vystúpime na vrch Zámčisko. V hravom kvíze si deti možno vysúťažia chýbajúcu pečiatku.

21. augusta 2021 o 15.00 h Tajomstvá banských štôlní (miesto: Poprad – Kvetnica, Starý kameňolom)

Predseda Baníckeho cechu Horného Spiša pán Kyseľa nám ukáže vzorky minerálov a hornín z Kvetnice, porozpráva o histórii baníctva na Kvetnici a vyskúšate si s ním dokonca ryžovanie zlata! To však stále nie je všetko – tí najodvážnejší vstúpia do útrob banskej štôlne! Na zábavný kvíz sa ani pri tomto podujatí nezabudlo.

28. augusta 2021 o 20.00 h Nočný beh Popradom (trasa: MIK Poprad – AquaCity a späť)

S heslom: „Poďte s nami bežať ulicami večer pod lampami!“ sa pobeží nesúťažne s čelovkami na hlave počas západu slnka a čiastočne po tme z Námestia sv. Egídia (od Mestskej informačnej kancelárie Poprad) až ku partnerovi tohto podujatia, ktorým je AquaCity Poprad a naspäť. Prezradíme tiež, že bežať nočným Popradom budú nielen plavčíci a zamestnanci AquaCity, ale aj hokejisti – popradskí kamzíci! Zároveň máte poslednú šancu získať okrem bežnej aj žolíkovú pečiatku do Zážitkového preukazu VisitPoprad.

Vzhľadom na to, že akékoľvek podujatia podliehajú protipandemickým opatreniam, budeme priebežne dbať o ich dodržiavanie. Ak sa Zážitkových sobôt #VisitPoprad zúčastníte, je možné, že vás v zmysle aktuálne platných pravidiel požiadame o zápis telefonického kontaktu, o to, aby ste mali na tvári rúško, poskytneme vám dezinfekciu na ruky a podobne …(Naše odporúčanie: Pokiaľ sa vás netýkajú výnimky z testovania, v ideálnom prípade si v záujme vlastnom i v záujme ostatných účastníkov môžete dať pred návštevou podujatia spraviť Ag-test na Covid-19).