Objav Severovýchod Slovenska – Zimná výzva

Objav Severovýchod Slovenska – Zimná výzva

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom (PSK) prichádza v tomto roku s novou kampaňou na zimnú turistickú sezónu. Zimná výzva zahŕňa 15 turistických lokalít od tajomných Bukových pralesov po majestátne Vysoké Tatry.

Prešovský kraj je celoročne atraktívnym regiónom. Cieľom kampane je ukázať jeho turistický potenciál aj počas zimného obdobia. Zimná výzva zahŕňa rôzne turistické destinácie rozdelené do troch kategórií podľa náročnosti (easy, medium, hard). Účastníci kampane môžu celkovo nastúpať až sedem tisíc výškových metrov a prejsť 138 km.

Priamo v okolí Popradu nájdete zo Zimnej výzvy aj dva výstupy náročnosti HARD. Konkrétne sa jedná o túru na Téryho a na Zbojnícku chatu. Do brožúry vydanej k tejto výzve si môžete neskôr zároveň zapísať váš čas, za ktorý ste túru zvládli, dátum a počasie.

Turistické noviny či brožúru k Zimnej výzve nájdete zdarma k dispozícii aj priamo u nás v Mestskej informačnej kancelárii Poprad

„V tejto neistej situácii, ktorá sa týka otvorenia a fungovania lyžiarskych stredísk, by sme radi našim návštevníkom ponúkli inú formu spoznávania Prešovského kraja. Prichádzame preto s kampaňou, ktorú je možné realizovať aj napriek súčasným epidemiologickým opatreniam. Zároveň by som rád podotkol, že nejde o žiadne „dobývanie“ prírody. Hlavným zmyslom Zimnej výzvy je spoznávanie regiónu a psychohygiena, ktorá je v tomto roku obzvlášť potrebná, a tá sa najlepšie realizuje v prírode,“ opisuje kampaň výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

„KOCR Severovýchod Slovenska venuje každému, kto prejde minimálne päť miest milý darček v podobe čelovky, v prípade desiatich lokalít to bude turistický hrnček a za všetkých pätnásť tričko. Navyše každý, kto prejde všetky lokality, bude zaradený do žrebovania o ďalšie vecné ceny,“ dopĺňa Janoško.

Bližšie informácie o Zimnej výzve a samotnej súťaži nájdete priamo na stránke Severovýchod Slovenska.