Spoznaj detaily Popradu

Ako dobre poznáte Poprad? Nemáme teraz na mysli hlavné dominanty a pamiatky ako Spišskú Sobotu, Kostol sv. Egídia či Tatranskú galériu a Podtatranské múzeum. Skúsime sa zamerať na miesta a skutočné detaily pamiatok, miest, či rôznych kútov Popradu. Spoznajte detaily Popradu spolu s nami!

V pravidelných intervaloch Vám budeme prinášať fotohádanky s krátkym opisom. Ak neuhádnete, pridáme samozrejme aj indíciu.

Tentokrát sme si pre Vás pripravili fotohádanku kostolného zvona z Popradu.

V našom meste sa nachádza viacero kostolov rôznych vierovyznaní. Niektoré zvonice majú, niektoré nie a niekde sú zvony umiestnené priamo v kostolných vežiach. Existuje teda viacero možností, kde by sa mohol nachádzať tento krásny zvon.  Spoznávate túto fotohádanku?

Ak by ste potrebovali nápovedu, nech sa páči.  Spomínaný zvon sa rozozvučí len raz za deň. Viete, kde sa uvedený zvon nachádza?

Spoznaj detaily Popradu #2

Tipovať miesto, kde sa nachádza tento zvon môžete na našej FB stránke VisitPoprad.sk- Mestská informačná kancelária Poprad

Po každej fotohádanke Vám dané miesto patrične popíšeme , aby ste aj vy mohli SPOZNAŤ DETAILY POPRADU lepšie. ;-)

Prihláste sa na odber nášho newsletera a buďte v obraze

Prehlásenie o ochrane osobných údajov.
LOGO Navštívte Poprad PNG

Pozrite si aj predchádzajúce fotohádanky Spoznaj detaily Popradu.

 

Spoznaj detaily Popradu #1

Tak a je to tu! Prvá fotohádanka Spoznaj detaily Popradu je na svete

Ako prvý objekt pre náš objektív sme sa rozhodli zachytiť pomerne známy DETAIL z nášho mesta. Spoznávate túto fotohádanku? Ak tušíte, že ide o dlažobnú kocku máte pravdu. Kde sa však nachádza?


Spoznaj detaily Popradu kocka

 

Spoznali ste túto kocku a viete kde sa nachádza?

 

Podtatranské múzeum

Spomínaná kocka sa nachádza na Námestí sv. Egídia, priamo pod Podtatranským múzeom.

Kocka s nápisom MAGNA VIA tam neleží len tak.  V histórií sa názov Magna Via pochádzajúci z latinského pomenovania nadregionálnych ciest v 12-13 stor. vyskytoval aj v historických mapách.
Okolím Popradu prechádzala konkrétne významná CISÁRSKO-KRÁĽOVSKÁ POŠTOVÁ CESTA MAGNA VIA. 

Samotná cesta viedla z Viedne cez Bratislavu, Trnavu, Senec, Nitru, Topoľčany, Prievidzu, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Levoču, Prešov,Košice,Užhorod,Mukačevo,Beregsas,Nyiregyhazu,Debrecín,Oradeu,Cluj-Napocu do Hermanstadtu (Sibiu). Jednotlivé poštové a prepriahacie stanice boli pôvodne od seba vzdialené 2 poštové míle (asi 15 km) a ku nim patrili i objekty stravovacie a ubytovacie a tiež hospodárske budovy pre ustajnenie ťažných a jazdeckých koní.

Viac informácií o histórií tejto cesty a samotnom projekte nájdete na oficiálnej stránke http://www.magnavia.eu/