Cestou necestou kino Tatran Poprad

Cestou necestou

Pozývame vás na cestovateľský festival Cestou necestou.

15:00 Rudolf Tisovský – 14 štátov Európy na Pionieri

Ak chcete cestovať, nehľadajte si moc dôvodov, prečo to nejde, jednoducho vyrazte. Porozprávam o tom ako sa cestuje na staručkom 45-ročnom motocykli Jawa Pionier. Porozprávam o tom ako pripraviť takúto motorku a čo všetko si nabaliť na 8500km cestami necestami. Ukážem aké zaujímavé miesta som navštívil, kde všade som kempoval a aj “kempoval”. Uvidíte ako vyzerá život motorizovaného “bezdomovca” na cestách.

16:00 Cástor Enrique Sánchez Rodríguez – Čo ti v Kolumbii hrozí a neminie ťa

Promo heslo Kolumbie je: “Jediné riziko je, že nebudeš chceť odísť”. Kolumbia je posledná neobjavená krajina v Latinskej Amerike. Situácia v 80. a 90. rokoch bola naozaj kritická. Dnes je realita úplne iná.

17:15 prestávka

17:30 Zuzana Hermanová – Indonézia – dobrodružstvo poznania rôznorodých ostrovov

Indonézia je najväčšia ostrovná krajina na planéte. Medzi najznámejšie ostrovy patria Sumatra, Jáva, Bali, Komodo, Lombok, Flores, Sulawesi, Kalimantan,… Množstvo jedinečných etník, kultúr a tradícií. Od plantáží, pralesov a orangutanov, po hinduistické a budhistické chrámy pod patronátom UNESCO. Dobrodružstvo ako z doby kamennej, sofistikované tanečné predstavenia, techniky batikovania, jedinečná architektúra. Masáže, trek v blate, výprava za obrovskými jaštermi-varanmi, plavba loďou k nádherným koralom, šnorchlovanie s karetami obrovskými, výstup na sopku. Množstvo zážitkov a pekných fotiek.

18:30 Cástor Enrique Sánchez Rodríguez – Grónsko? Myslíš Grécko?

Čo to je? Žije tam niekto? Ako to tam vyzerá? Čo sa tam momentálne deje? Ako je možné, že v našich očiach menej vyspelá kultúra dokázala prežiť tam, kde “vyspelejší” Vikingovia nakoniec vyhynuli? Ešte pred dvoma rokmi jediné, čo som o Grónsku vedel, bolo, kde sa na mape nachádza. Dnes, po dvoch rokoch strávených v krajine Kalaallitov, som fascinovaný nielen krajinou, ale hlavne ľuďmi, ktorí tam žijú. Touto prednáškou by som chcel odpovedať na najzákladnejšie otázky, ktoré človeku napadnú, keď myslí na najväčší ostrov sveta.

19:15 prestávka

19:30 Lenka Vantuchová – Moja cesta na koniec sveta

Hory a pláže, veľkomestá a divočina, ľudia a zvieratá, párty a meditovanie, ľadovce a púšte, couchsurfing, kempovanie a hotel, práca na ryžovom poli či v kancli. Z Argentíny až na Aljašku, cez Havaj a Fidži na Nový Zéland a cez Austráliu a juhovýchodnú Áziu späť domov. To najlepšie z 31-mesačnej cesty v 13 krajinách.

Vstupné:

  • 6,00 € predpredaj v Kine Tatran,
  • 7,00 € na mieste,
  • 4,00 € po 18:30.

Pre viac filmových premietaní kliknite na: Filmové premietanie

Pre viac podujatí kliknite na: Podujatia

www.kinotatran.sk/klient-599/kino-180/stranka-5831/film-192886
Večer o poézii Tatranska galéria Poprad

VEČER O POÉZII

VEČER O POÉZII Prednáška Večer spojený s poéziou Milana Rúfusa k nedožitým 90. narodeninám básnika….

Kedy?
12.12.2018
(17.00)
Kde?
Artklub Tatranskej galérie v Poprade
Web Detail

O prírode v pivničke 20

O prírode v pivničke 20 Prednáška Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi vás srdečne pozýva na prednášku z cyklu “O Prírode v pivničke 20″. Témou prednášky…

Kedy?
05.12.2018
(16.30)
Kde?
Priestory Provinčného domu, Spišská Nová Ves
Detail