Cestovateľsky festival cestou necestou kino tatran

Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU

Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU po štvrtýkrát v Poprade. Čakáju na vás 3 dobrodružné prezentácie.

OFICIÁLNA STRÁNKA KINA TATRAN

Michal Knitl- 600 km peši v Kirgizsku

Cez 600 kilometrov peši v krajine s priemernou výškou cez 2750 metrov, osemnásťdňovú túru po ľadovci do základného tábora Khan Tengri, nespočetné množstvo sediel, ešte viac domácich v jurtách, kumys, jazdenie na koni, petroglyfy a úžasne pohostinných ľudí, z ktorých niektorí pijú vodku ako vodu, nájdete v Kirgizsku.

Tomáš Vilček- Cesta okolo sveta Tomas World Expedition

Cestovateľská vášeň Tomáša prinútila zbaliť si caky-paky a vyraziť na vandrovku do sveta.
Irán, Afganistan, India, Bolívia, Pobrežie Slonoviny a oveľa viac. Na ceste okolo sveta zažíva nevídané dobrodružstvá a stretáva mnoho inšpiratívnych ľudí. Ocitá sa zoči-voči občianskym vojnám, teplotným extrémom, pozerá do tváre tým najstrašidelnejším chudobám… Popritom stopuje tisíce kilometrov a kempuje v divočine pod miliónmi jagavých hviezd. Cestuje v čase, aby sa nadýchol čarovnej histórie a dotkol fascinujúcich kultúr.
Táto cesta vás vtiahne do silných exotík. Tak autenticky, až zabudnete, že ste na festivale.
Pridajte sa k Tomášovi, bude to vzrušujúca jazda svetom.

Maroš Matoušek – Divoká krása – objavovanie nádhernej Srí Lanky na motorkách

Divoká krása – je téma, kde by som rád opísal dvojtýždňový dobrodružný výlet na motorkách skrz Srí Lankou, ktorý som absolvoval s kamarátom po expedícii na Stok Kangri, čiže september – október 2015. Rád by som priblížil, ako sa dá požičať motorka a preskúmať na nej viac ako polovicu Srí Lanky. Na ceste sme sa potápali so žralokmi, učili sa surfovať, navštívili safari a zahliadli aj leoparda, pozoroval som vráskavca ozrutného a pokúšal sa odhaliť tajomstvo McCurryho úspešnej fotografie zo Srí Lanky. Bola to cesta plná nespútanej krásy a dobrodružstva na motorkách aj mimo nich.

Vstupné:

  • predpredaj: 5,00 €,
  • na mieste: 6,00 €.

Pre viac podujatí kliknite na: Podujatia

Cestovatelsky festival cestou necestou

 

OFICIÁLNA STRÁNKA KINA TATRAN

Pre viac podujatí kliknite na: Podujatia